Święto pomuchla w Łebie

28 lis
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Czy nie zastanawialiście się w ostatnim czasie nad tym, jak dobrze byłoby wybrać się nad morze? Jeśli potrzebujecie bodźców do działania, spakowania walizki i przyjazdu do Skrawka Nieba, to my go mamy. Bodźcem tym jest XVII Edycja Festiwalu Pomuchla w ramach odpustu Św. Mikołaja.

Część z nas może zastanawiać się nad słowem pomuchla. Pomuchel to nic innego jak pyszna rybka o znanej powszechnie nazwie dorsz. W tym roku festiwal odbędzie się 6 grudnia (idealny termin – niedziela).

Na ten szczególny dzień zaplanowano wiele atrakcji. Między innymi odbędzie się uroczysta msza święta, festiwal kulinarny, jarmark rękodzieła. Przewidziana jest również darmowa degustacja dań z dorsza, zupy oraz sałatki rybnej. Takiej okazji nie można przegapić. Poza tymi atrakcjami impreza będzie opatrzona oprawą muzyczną. Nie zabraknie również gościa honorowego, którym będzie Grażyna Łobaszewska. Ci z Państwa, którzy kupowali w naszej smażalni świeżą rybkę będą mieli okazję zakupić rybę ponownego prosto z burty kutra lub rybę wędzoną. Poza rybą będzie można kupić świąteczne ozdoby na kiermaszu świątecznym.

Do zobaczenia? 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *