Czar PRL-u

26 maj
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

„Nauczmy urodzonych w niedzielę pracować w dzień powszedni” „Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy”
Pamiętają Państwo hasła PRL-u? Wyżej wymieniono kilka z nich. To czas, kiedy w kolejkach do sklepów stało się „pół dnia” i można było kupić to, co jest na danej kartce.

Policja nazywana była milicją, a praca miała być najwyższym dobrem dla społeczeństwa. Zapach pomarańczy unosił się w domu podczas świąt Bożego Narodzenia. A oranżada w butelkach była rarytasem. Kto miał znajomości i dojścia, mógł zdobyć więcej towaru i się nim wymieniać. Smak czekolady również nie należał do codziennych.

Postanowiliśmy przypomnieć Państwu, a może raczej dać szansę na przywołanie tych wspomnień. Mamy nadzieję, że to będą miłe wspomnienia, które wywołają uśmiech na twarzy i przywrócą do pamięci zabawne historie z dzieciństwa. Dla tych, którzy nie wiedzą, czym były czasy PRL-u, dajemy możliwość poznania kilku ciekawostek.

W recepcji Skrawka Nieba znajdzie się skrzynia czasu, powrót do PRL-u. Dla zainteresowanych będzie możliwość obejrzenia naszej kolekcji. Wystarczy powiedzieć w recepcji, że mają państwo ochotę na wspomnienia, a my udostępnimy kluczyk do kufra pełnego niespodzianek. Na zachętę prezentujemy zdjęcia z naszymi eksponatami. Oczywiście zdjęcia nie odzwierciedlą tego, co Państwo będziecie mogli dotknąć i obejrzeć. Może Waszym dzieciom uda się odgadnąć, do czego służyły niektóre z tych przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *